WUP_naglowek

Ostrzeżenie dotyczące Hiszpanii

Do Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Madrycie trafiają skargi obywateli polskich, którzy zostali oszukani przez nieuczciwe firmy pośredniczące do pracy za granica. Według poszkodowanych firma żąda od kandydatów do pracy w Hiszpanii tzw. zaliczki na wynajęcie mieszkania w wysokości 225 – 250 euro, podając jako osobę kontaktową w Hiszpanii Pana Stanisława Samborskiego. Ofertę pracy nieuczciwego pośrednika pracy można znaleźć na krajowych stronach internetowych i dotyczy PRACOWNIKA ROLNEGO. Poniżej przedstawiam przykład takiej oferty.

W nawiązaniu do powyższych informacji, uprzejmie informuję, że umowa polsko – hiszpańskia o swobodnym przepływie pracowników wskazuje jako instytucję właściwą do realizacji pośrednictwa pracy w Hiszpanii polskie Ministerstwo Gospodarki i Pracy. W związku z tym, że zarówno strona polska jak i hiszpańska nie wskazała innych podmiotów do realizacji zatrudnienia w Hiszpanii, działania firm prywatnych w w/w zakresie uznaje się za nielegalne.

*pracownik rolny* oferta obejmuje zatrudnienie na okres nie krótszy niż 11 miesięcy. przewidywany okres urlopowy. stawka zróżnicowana ze względu na kwalifikacje czy też zajmowane stanowisko w wysokości 8-10 euro za godzinne. roboczy dzień to zwykle 10-11 godzin pracy od poniedziałku do soboty. uwzględnione przerwy posiłkowe. wyżywienie we własnym zakresie aczkolwiek gospodarstwo prowadzi własny ubój w związku z czym przysługują pracownikom racje żywnościowe w postaci mięsa wołowego. legalizacja zatrudnienia, ubezpieczenie. mieszkanie zapewnione. odpłatności za zakwaterowanie w gestii pracownika. płatności dokonywane są co tydzień w formie gotówkowej lub na wskazany numer konta rozrachunkowego. ubrania robocze zapewnione. data rozpoczęcia do ustalenia za porozumieniem stron. mile widziane osoby, które miały styczność z rolnictwem lub pracami polowymi. nie wymagana znajomość języka. mile widziane również kobiety lub małżeństwa. możliwy dojazd zorganizowany. Lokalizacja - Murcia, Hiszpania. inne informacje udzielane telefonicznie pod numerem 0034 677817186 od 10 do 20 od poniedziałku do soboty.