WUP_naglowek

Porady dla osób zwalnianych

W odpowiedzi na zwiększającą się liczbę zwolnień w wielu śląskich zakładach, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach podjął decyzję o utworzeniu punktu konsultacyjnego dla osób, które tracą zatrudnienie. W miejscu tym prawnicy oraz specjaliści ds. funduszy unijnych i krajowych udzielać będą porad i wsparcia osobom bezrobotnym, ale także tym dopiero zagrożonym utratą pracy.

Osoby korzystające z porad będą mogły pozyskać m.in. wiedzę na temat bezpłatnych szkoleń umożliwiających przekwalifikowanie zawodowe, bezzwrotnych dotacji na utworzenie własnej działalności gospodarczej, przepisów prawa pracy, procedur wymaganych przy zwolnieniach grupowych. Do dyspozycji osób zainteresowanych będą nasi doradcy zawodowi, którzy pomogą przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz stworzyć odpowiednie dokumenty aplikacyjne. Z porad będą mogli korzystać również pracodawcy, którzy przechodzą procesy restrukturyzacyjne. Przedsiębiorcom podpowiemy, w jaki sposób korzystać ze szkoleń i doradztwa wspomagających proces zmiany profilu działalności firmy.

Punkt mieścić będzie się w budynku Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach przy ulicy Kościuszki 30, na III piętrze, w pokoju 301. Porady udzielane będą dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki, w godzinach od 10.00 do 12.00, począwszy od dnia 16.07.2009r. Porady telefoniczne udzielane będą pod nr telefonu 032 757 33 80. Informacje pozyskać będzie można również we wtorki i czwartki od 10.00 do 12.00 w filiach WUP, w Bielsku Białej pod nr telefonu 033 813 62 43 oraz Częstochowie pod nr telefonu 034 363 89 89 (za wyjątkiem porad prawnych).